Sterowniki Tech: Innowacje w Kontroli Systemów Grzewczych

Nowoczesna technologia oferuje wiele rozwiązań, które mają za zadanie przyczynić się wygodnego funkcjonowania w mieszkaniu. Wśród nich wymienić można m.in. inteligentne sterowanie domem. Jednym z elementów wchodzących w skład tego systemu jest kontrola systemów grzewczych, którą oferuje firma TECH Sterowniki. Sprawdźmy więc, na czym polega to rozwiązanie i dlaczego warto zastosować je w swoim gospodarstwie domowym.

Sterowanie ogrzewaniem firmy TECH Sterowniki

Oferowany przez TECH Sterowniki system Sinum umożliwia inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu. Jedną z możliwości jest dostosowanie temperatury do konkretnych pomieszczeń. Bez względu na to, czy chcemy ogrzać cały dom, czy tylko konkretny pokój, dzięki systemowi kontroli ogrzewania możemy to zrobić. Co więcej, ten inteligentny system sam wyłączy grzanie, kiedy zostanie otworzone okno, aby nie tracić energii cieplnej. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania idealnej dla nas temperatury o każdej porze dnia i nocy.

System posiada również funkcję planowania harmonogramu, który pozwoli nam na dopasowanie temperatury do preferowanego rytmu dobowego. Dzięki tej opcji domownicy mogą dostosować temperaturę do swojego trybu życia. Gdy są w domu, system zapewni im optymalne ciepła. Kiedy go opuszczają, ogrzewanie zostanie automatycznie wyłączone, aby nie marnować energii. Można również ustawiać konkretną temperaturę na określone godziny lub dni tygodnia.

Jesteś osobą, która lubi mieć kontrolę nad otoczeniem? To oznacza, że system Sinum na pewno przypadnie Ci do gustu. Dlaczego? Ponieważ stwarza on możliwość monitorowania bieżących statystyk oraz wydajności całego systemu. Aplikacja na telefon posiada przejrzysty pulpit oraz prostą nawigację, które pozwalają na łatwą analizę wszelkich statystyk. Dzięki tej funkcji użytkownik w każdej chwili ma możliwość sprawdzić wydajność ogrzewania, wyniki z danego dnia, tygodnia lub miesiąca, a także stosunek temperatury zadanej do aktualnej.

System do sterowania ogrzewaniem podłogowym

Firma TECH Sterowniki oferuje również inteligentny system do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Wykorzystanie tego nowoczesnego rozwiązania pozwala na ustawienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, które posiadają zamontowane ogrzewanie podłogowe, co pozwala lepiej gospodarować energią grzewczą. Wspomniany system składa się ze sterownika głównego, czujników i regulatorów pokojowych oraz siłowników termoelektrycznych montowanych w rozdzielaczu.

System do kompleksowego zarządzania ogrzewaniem podłogowym jest przeznaczony zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i obiektów komercyjnych, takich jak np. siedziby firm. Dużą zaletą systemu jest fakt, że można go zamontować w budynkach już użytkowanych, ponieważ nie wymaga on dużej ingerencji w strukturę posadzki. Jest to spowodowane faktem, iż w dużej mierze opiera się na systemach bezprzewodowych, które ograniczają okablowanie do minimum.

Wykorzystanie zarówno inteligentnego systemu sterowania ogrzewaniem domowym, jak i podłogowym niesie za sobą wiele korzyści. Zdecydowanie największą z nich są poczynione w ten sposób oszczędności. Regulatory pozwalają na racjonalne wykorzystanie wytworzonego ciepła. W momencie, kiedy nikogo nie ma w domu, system obniża swoje parametry, oszczędzając tym samym energię. Takie działanie przekłada się na duże oszczędności na rachunkach, które mogą wynieść nawet 25%.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz